Aké zdravotné problémy dokáže liečiť ČAGA SIBÍRSKA?

Aké zdravotné problémy dokáže liečiť ČAGA SIBÍRSKA?
3554 zobrazení11.11. 2021 Tomáš

Čaga sibírska

Mnohí ste možno o tejto 100% prírodnej hube ešte nepočuli, no jej blahodárne účinky pre zdravie stoja za prečítanie a obzvlášť za využitie pre vaše telo. Rastie v chladných lesoch Severnej Európy, Ázie a Severnej Ameriky. Ich dlhá tradícia v čínskych, kórejských, severoeurópskych a sibírskych liečiteľstvách len potvrdzuje jej úžasné účinky. Obsahuje viac ako 200 rôznych biologických aktívnych látok, ktoré sú z farmakologického hľadiska najdôležitejšie. Najkvalitnejšie huby rastú na breze.

Nižšie si prečítajte, ktoré závažné problémy dokáže táto zázračná huba liečiť:

  • rakovina prsníka a maternice
  • zápal a rakovina žalúdka
  • ochorenia dvanástnika, pankreasu a sleziny
  • žalúdočné vredy
  • zápal a rakovina pečene
  • cukrovka
  • rôzne autoimunitné ochorenia
  • Crohnova choroba a ďalšie…

Čaga sibírska je typ huby, ktorý môžete tiež použiť pre nižšie uvedený zoznam problémov, ktoré v dnešnej dobe postihuje veľké percento ľudstva:

#1 Posilňuje imunitný systém

Sibírska čaga má antivírusové a antibakteriálne účinky. Zvyšuje odolnosť organizmu voči chorobám a podporuje jeho schopnosť bojovať s vírusmi. Účinok na imunitu preukázali tiež nedávno realizované laboratórne testy, ktoré poukázali predovšetkým na efektivitu beta-glukánov a terpenoidov z húb na posilnenie prirodzenej imunity. Vedci dokonca preukázali antivírusové účinky húb na HIV a hepatitídu. 

#2 Priaznivo pôsobí na tráviaci systém

Čaga sibírska odstraňuje problémy s trávením a zlepšuje vylučovanie. Priaznivo pôsobí proti zápalu žalúdka, dvanástorníka a čriev a žalúdočným vredom, ochoreniam pankreasu a sleziny, Crohnovej chorobe a autoimunitným ochoreniam. Zlepšuje tiež činnosť pečene a chráni pečeňové bunky pred poškodením toxickými látkami. 

#3 Má protirakovinové účinky

Medzi vedecky preskúmané zdravotné prínosy kyseliny betulínovej, ktorú čaga obsahuje, patria jej protirakovinové účinky, ktoré zabraňujú tvorbe a rastu rakovinových buniek. Uvádza sa najmä, že ide o nádory tráviaceho traktu, ale aj rakovinu prsníka a ženských pohlavných orgánov. Čaga teda pôsobí preventívne proti vzniku nádorov. Znižuje tiež nežiaduce účinky chemoterapie a pôsobí cytotoxicky proti rôznym typom nádorových buniek, zatiaľ čo zdravé bunky nie sú zasiahnuté. Môže tak slúžiť ako vhodný doplnok k štandardnej liečbe nádorových ochorení. 

#4 Je účinná pri cukrovke

Práve cukrovka sa stala predmetom niekoľkých výskumov, ktorých výsledky podporili predpoklad, že čaga môže ovplyvňovať vznik a priebeh cukrovky – a to predovšetkým diabetes 2. typu. Čaga totiž zvyšuje hladinu inzulínu a znižuje hladinu glukózy. 

#5 Pozitívne ovplyvňuje nervovú sústavu 

Čaga posilňuje nervový systém a zlepšuje kognitívne funkcie mozgu, ako sú pamäť a učenie. 

#6 Je účinná pri kožných ochoreniach

Priaznivo pôsobí pri kožných ochoreniach, najmä pri psoriáze a ekzémoch. Prispieva tiež k vymiznutiu kožných výrastkov a pigmentových škvŕn. 

#7 Ďalšie účinky

Čaga dokáže zvýšiť schopnosť organizmu zvládať úzkosť a stres. Má tiež analgetické účinky, teda znižuje bolesť. Priaznivo pôsobí aj pri vypadávaní vlasov, artritíde či astme. Vďaka vysokej zásobe antioxidantov znižuje negatívne pôsobenie zlého ovzdušia, alkoholu či chémie v ľudskom organizme. 

Aktuálne máme v ponuke Čaga Sibírska 60 kapsúl. Zároveň ponúkame aj Cordyceps, o ktorom sa viacej dočítate tu.

Zdroj: Superfood,
Zdravý svet

Produkty v článku

Ďalšie články