Zelené zlato z konope

Zelené zlato z konope
214 zobrazení31.8. 2021 Lukáš

Získava  sa lisovaním semien rastlín rodu konope (Cannabis sativa L.), ktoré neobsahuje návykové látky THC. Používa sa v rôznych smeroch. Nech sa páči, prečítajte si účinky „zlata z konope“.

Zelené zlato z konope

Konopný olej vďačí za svoje účinky najmä vysokému obsahu Omega-3 polynenasýtených mastných kyselín (ALA), ktorých obsah je u konopného oleja spomedzi všetkých rastlinných olejov najvyšší.

Faktom je, že už jedna lyžica kvalitného konopného oleja obsahuje cca. 2,5g ALA (kyselina alfa-linolenová), čo je minimálne o 30-krát viac, ako lyžica slnečnicového oleja (ktorý je bohužiaľ najbežnejšie používaným olejom v priemernej domácnosti).

Výskumy naznačujú, že konopné výživové doplnky môžu pozitívne pôsobiť proti depresiám. Omega – 3 mastné kyseliny výrazne zmierňujú príznaky, najmä u ľudí, u ktorých depresia nereaguje na liečbu.

Dôležité zložky omega – 3 pôsobiace proti depresii sú EPA (eikozánpenténová kyselina) a DHA (dokozánhexénová kyselina). Niektoré výskumy dokázali zlepšenie nálady pri užívaní 1g EPA denne. Doplnky omega – 3 zvyšujú aj účinok antidepresív. Štúdia v trvaní 4 týždňov sledujúca 20 ľudí, ktorí užívali 2g EPA denne alebo placebo spolu s antidepresívami, ukázala, že u tých, ktorí užívali EPA, v porovnaní so skupinou placebo príznaky depressie ustúpili o 50 percent.

Opomenúť by sme však rozhodne nemali ani iné hodnotné látky a to predovšetkým chlorofyl a vitamín E, ale aj vitamíny A, D a dokonca i niektoré vitamíny skupiny B a fytosteroly, ktoré pri vyššom obsahu v strave znižujú hladinu tzv. zlého LDL-cholesterolu v krvi. Z minerálov konopný olej obsahuje najmä vápnik, horčík, draslík a železo.

A práve v obsahu tak širokej škály biologicky hodnotných látok a v ich ideálnom prírodnom nakombinovaní  tkvie účinnosť konopného oleja, čo pri súčasnom spôsobe života a spôsobe stravovania platí dvojnásobne.

A tak sa ani nemôžeme čudovať, že konopný olej je spájaný s odstraňovaním pravých príčin celej rady tzv. civilizačných ochorení, akými sú napr. znížená imunita, poruchy trávenia, ochorenia srdca a ciev, alergie, ekzémy, rakovina no i mnohé iné.

Konopný olej a rakovina

Konopný olej má bohaté zastúpenie polynenasýtených mastných kyselín, ktoré v kombinácií s vysokým obsah GLA (kyselina gama-linolenová) pracujú v organizme hneď na niekoľkých úrovniach.

Konkrétne tak, že udržujú metabolizmus buniek vo výbornej kondícii a podporujú imunitný systém, čím významne znižujú riziko rakovinových ochorení a zároveň dopomáhajú k ich liečbe.

V kombinácií s vysokým obsahom chlorofylu má konopný olej (za studena lisovaný z konopných semienok) bezpochyby preventívny a minimálne podporný potenciál pri liečbe rakoviny.

Šírte tieto účinky konopného oleja ďalej. Pomôžete tak svojim najbližším.

Zdroj: https://www.zdravimkuspechu.sk/clanky/konopny-olej/

Porovnanie starého a nového dizajnu nášho konopného oleja:

Zelené zlato z konope
Konopný olej

Konopné produkty v článku

Ďalšie články