Konopná masť a jej pozitívne účinky

Konopná masť a jej pozitívne účinky
479 zobrazení9.12. 2021 Tomáš

Úspech ukrytý v zložení

Široké spektrum pozitívnych účinkov konopnej masti zabezpečujú najmä kvalitné, prírodné ingrediencie. Dôraz kladený na výber a použitie jednotlivých zložiek zaručí nielen spokojnosť výrobcu, ale hlavne samotného zákazníka, ktorý vďaka poskytnutej kvalite nájde potrebnú pomoc či úľavu.

Konopná masť účinky a aplikácia

Konopná masť sa nanáša lokálne na problematické miesto a v primeranom množstve, to znamená, že po vstrebaní účinkuje len tam, kde je to nevyhnutné. Zbytočne tak nezaťažuje niektoré vnútorné orgány na rozdiel od tabletiek alebo práškov. Vďaka svojej konzistencii a dobrej roztierateľnosti je pomerne jednoduché aplikovať ju aj niekoľkokrát za deň, čo ocenia napríklad starší ľudia trpiaci reumatizmom (preukázané pozitívne účinky konopnej masti).

Na krásu aj problémy

Základným pozitívom konopnej masti je blahodarný vplyv na pleť formou hydratácie a regenerácie. Upokojuje a zvláčňuje pokožku, neupcháva póry ale naopak spomaľuje proces jej starnutia a zmierňuje vrásky. Pomáha eliminovať tehotenské strie (samozrejme nie po 30 rokoch), či povrchové jazvy. Osvedčila sa aj v boji proti akné vďaka očisťujúcim a protizápalovým vlastnostiam.

Ďalšou skupinou kožných problémov, kde konopná masť zbiera pozitívne body, sú rôzne typy ekzémov, lupienka, vredy, pľuzgiere, prípadne intenzívnejšie opálenie pokožky pri dlhšom pobyte na slnku. V prípade problémov s kĺbmi, šľachami, kŕčovými žilami, svalmi alebo chrbticou, pôsobí konopná masť uvoľňujúco a dokáže potlačiť vznik zápalov a opuchov.

Na začiatok opatrne

Aby sme však nehovorili len o tom, aké má konopná masť účinky, dôležité je podotknúť, že aj pri užívaní konopných mastí je podstatné sledovať ich podrobné zloženie (s/bez esenciálnych olejov a i.), resp. účel použitia. Každý organizmus je originálny a preto môže reagovať na jednotlivé typy mastí individuálne. Rozumné je preto nechať si poradiť priamo od výrobcu, prípadne osobne vyskúšať viac variant v menšom množstve a užívať takú, ktorá sa osvedčí.

Zdroje:

www.prezdravie.sk
www.zelenazeme.cz
www.konopnytata.cz

Konopné produkty v článku

Ďalšie články