Konopná masť a jej pozitívne účinky

Konopná masť a jej pozitívne účinky

Úspech ukrytý v zložení

Široké spektrum pozitívnych účinkov konopnej masti zabezpečujú najmä kvalitné, prírodné ingrediencie. Dôraz kladený na výber a použitie jednotlivých zložiek zaručí nielen spokojnosť výrobcu, ale hlavne samotného zákazníka, ktorý vďaka poskytnutej kvalite nájde potrebnú pomoc či úľavu.

Konopná masť účinky a aplikácia

Konopná masť sa nanáša lokálne na problematické miesto a v primeranom množstve, to znamená, že po vstrebaní účinkuje len tam, kde je to nevyhnutné. Zbytočne tak nezaťažuje niektoré vnútorné orgány na rozdiel od tabletiek alebo práškov. Vďaka svojej konzistencii a dobrej roztierateľnosti je pomerne jednoduché aplikovať ju aj niekoľkokrát za deň, čo ocenia napríklad starší ľudia trpiaci reumatizmom (preukázané pozitívne účinky konopnej masti).

Na krásu aj problémy

Základným pozitívom konopnej masti je blahodarný vplyv na pleť formou hydratácie a regenerácie. Upokojuje a zvláčňuje pokožku, neupcháva póry ale naopak spomaľuje proces jej starnutia a zmierňuje vrásky. Pomáha eliminovať tehotenské strie (samozrejme nie po 30 rokoch), či povrchové jazvy. Osvedčila sa aj v boji proti akné vďaka očisťujúcim a protizápalovým vlastnostiam.

Ďalšou skupinou kožných problémov, kde konopná masť zbiera pozitívne body, sú rôzne typy ekzémov, lupienka, vredy, pľuzgiere, prípadne intenzívnejšie opálenie pokožky pri dlhšom pobyte na slnku. V prípade problémov s kĺbmi, šľachami, kŕčovými žilami, svalmi alebo chrbticou, pôsobí konopná masť uvoľňujúco a dokáže potlačiť vznik zápalov a opuchov.

Na začiatok opatrne

Aby sme však nehovorili len o tom, aké má konopná masť účinky, dôležité je podotknúť, že aj pri užívaní konopných mastí je podstatné sledovať ich podrobné zloženie (s/bez esenciálnych olejov a i.), resp. účel použitia. Každý organizmus je originálny a preto môže reagovať na jednotlivé typy mastí individuálne. Rozumné je preto nechať si poradiť priamo od výrobcu, prípadne osobne vyskúšať viac variant v menšom množstve a užívať takú, ktorá sa osvedčí.

Zdroje:

www.prezdravie.sk
www.zelenazeme.cz
www.konopnytata.cz

Konopné produkty v článku

 • Konopná masť mäta premium 100 ml
  Konopná masť mäta premium 100 ml
  16,90  13,52 
 • Konopná masť levanduľa premium 100 ml
  Konopná masť levanduľa premium 100 ml
  16,90  13,52 
 • Konopná masť (čistá) premium 100 ml
  Konopná masť (čistá) premium 100 ml
  16,90  13,52 
Zdieľať

6 komentáre

 1. 2. júna 2022 at 7:52
  Marua

  Dobrý deň, chcem sa spýtať či konopna masť je vhodná aj pre 5 mesačne dieta, ktoré ma ekzém . Dakujem abprajem pekný zvyšok dňa.

  • 3. júna 2022 at 7:05
   Tomas Zilla

   Dobrý deň prajeme, naša masť je čisto z prírodných surovín, takže nevidíme problém. Práve naopak
   Je využívaná aj u detičiek.

 2. 2. júla 2023 at 23:56
  Nini

  Dobrý deň, je vhodná konopná masť aj počas kojenia?

  Ďakujem za odpoveď

  • 4. septembra 2023 at 10:26
   Konopný Špecialista

   Dobrý deň Nina.

   Nevieme o žiadnej prekážke, prečo by sa nemohla konopn masť užívať aj počas dojčenia. Neodporúčame to úplne preháňať a vyhli by sme sa dočasne masti s vyšším obsahom CBD, ale inak prekážky nepoznáme.

   Tím KFL

 3. 16. júla 2023 at 23:34
  Lucia

  Môže sa použiť aj na uštipnutie hmyzom napríklad včely a osy?

  • 4. septembra 2023 at 10:29
   Konopný Špecialista

   Dobrý deň.

   ÁNO, dokonca si dovolíme tvrdiť, že budete cítiť lepšie výsledky.

   Tím KFL

Zanechať komentár

Vaša e -mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

top