Vedci objavili možnú liečbu koronavírusu v konopnej rastline

Vedci objavili možnú liečbu koronavírusu v konopnej rastline
91 zobrazení3.6. 2021 Tomáš

Vývoj vakcíny proti novému šíriacemu sa vírusu je zdĺhavý proces, ako aj veľmi pomalý a nákladný, ale ak bude epidémia pretrvávať, môže to byť pre farmaceutické spoločnosti veľmi výhodné.

To si myslí skupina vedcov zo Spojeného kráľovstva, ktorí našli možnú liečbu proti koronavírusu v zložke rastlín cannabis – marihuany.

Je možná liečba proti koronavírusu v marihuane?

“Odpoveď je áno,” povedal Jhon Afellay – vedúci štúdie. Na základe svedectiev týchto vedcov je THCV (tetrahydrocannabivarin) molekula konopnej rastliny schopná usmrtiť vírus, ak sa podáva tým správnym spôsobom. „Táto choroba sa zrodila v Číne, pretože marihuana sa tam takmer vôbec nevyužíva a vírus je v tele Aziatov“.

Podľa Stephane Bull – vedeckého lekára a zakladateľa laboratória Healths Lab SL, je THCV schopná zastaviť šírenie vírusu imunizáciou tých, ktorí  nie sú ešte infikovaní. „Najzložitejšou vecou je extrakcia molekuly THCV, ktorá trvá pomalým procesom macerácie 14 dní a na získanie 10 gramov z tejto zložky je potrebných 100 gramov tejto zázračnej rastliny.“

Ak však 0,02 gramu injekcie THCV intravenózne zníži pravdepodobnosť nakazenia vírusu až na 95%, vysvetlil Stephane. Taktiež hovorí, že našli možné vyliečenie experimentovaním s infikovanými potkanmi, celkovo pracovali s viac ako 1000 vzorkami a hlodavce, ktorí dostali minimálnu dávku THCV, boli vyliečení za menej ako 24 hodín.

ZDROJ: www.legalizuj.to 

Ďalšie články